Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divize 4 : Epilog stáhne oponu za sezónou

9. 10. 2009

Obrazek

 

Hodně náročné loučení s letošní okruhovou sezónou čeká českou automobilovou elitu. V sobotu 17. října na brněnském Masarykově okruhu ji spolu se zahraniční konkurencí katapultuje letmý start vstříc šestihodinovému závodu s tradičním názvem Epilog. Ten představuje v tuzemsku nej-těžší formu okruhového závodění a od svého vzniku v roce 1999 si vydobyl velmi dobré renomé i na mezinárodní scéně.
Také letošní Epilog nabídne závěrečnou dělbu bodů vytrvalostního mezinárodního mistrovství České republiky divize 4, v níž bojují vozy objemových tříd do 1400, 2000, 3500 a nad 3500 ccm. Po nedávné Podzimní ceně Masarykova okruhu visí vyostřený otazník především na třiapůllitrovou třídou, jejíž lídry Jiřího Mičánka juniora a Martina Jermana (Porsche 997) stíhají se čtrnácti resp. sedmnáctibodovou ztrátou vozy BMW M3 E36 GTR s Michalem Dolákem, Robertem Šenkýřem a Petrem Vencálkem za volanty.

 

Epilog však i bez ohledu na aktuální stav českého šampionátu představuje pro jezdce mimořádnou motivaci. „Hodně jezdců si už šetří auta na Epilog. I když koncem sezóny to vypadá s financemi všelijak, takový krásný závod se nikdo nechce nechat ujít,“ uvedl při Podzimní ceně Masarykova okruhu bývalý motocyklový silničář, sajdkárista a v poslední době i automobilový závodník Tomáš Foukal.
Pro opravdové fanoušky a příznivce závodní romantiky je Epilog jako stvořený. Zejména jeho závěrečná fáze, kdy světloměty bojujících vozů protínají večerní tmu, přináší nezapomenutelné zážitky.Pro všechny návštěvníky je zajištěn již známý bohatý doprovodný program a vstup do areálu zdarma! Vstup do paddocku je za 100kč.

 

Startovní listinu naleznete : http://www.automotodrombrno.cz/go/main.asp?catid=388&langid=

 

zdroj text : automotodrombrno.cz

zdroj foto : vlastní