Jdi na obsah Jdi na menu
 


Formule 1 : Tým Mercedes GP potvrdil návrat Michaela Schumachera

23. 12. 2009

 

Image

 

Na dnešní odpolední tiskové konferenci automobilky Mercedes-Benz bude oficiálně potvrzen návrat sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera do mistrovství světa vozů formule 1 v týmu Mercedes Grand Prix. Německý jezdec po jedenácti letech aktivní kariéry ve Ferrari oblékne stříbrnou kombinézu.


Spekulace o návratu Michaela Schumachera v posledních měsících neustále zesilovaly a nyní došlo k dohodě. Schumacher v pondělí odletěl do Velké Británie do sídla týmu Mercedes Grand Prix, bývalého týmu Brawn Grand Prix, kde podepsal smlouvu. O angažmá Schumachera informovala již v pondělí stanice BBC, která získala zaručené informace o podpisu smlouvy mezi Schumacherem a Mercedesem.

Michael Schumacher se rozhodl odejít po sezóně 2006 do závodnického důchodu. Již na konci letošní sezóny ale měl německý pilot nahradit v kokpitu Ferrari zraněného Felipeho Massu. Doktoři však Schumacherovi start nepovolili kvůli zdravotním problémům s krkem, které si přivodil při pádu na motocyklu. Zdravotní stav Michaela Schumachera je již zcela v pořádku a čtyřicetiletému jezdci nic nebrání k velkolepému návratu. Týmovým kolegou Michaela Schumachera bude Nico Rosberg.

 

zdroj text i foto : sport5.cz