Jdi na obsah Jdi na menu
 


WTCC : Monteiro chce i nadále zůstat ve WTCC

27. 12. 2009

 

Image

 

Tiago Monteiro doufá, že i nadále zůstane v týmu Seat Sport v šampionátu mistrovství světa cestovních vozů. Ačkoliv je sezóna 2010 přechodná, od roku 2011 budou vozy WTCC používat přeplňované motory s obsah 1,6 litrů, a týmy redukují počet nasazovaných vozů, portugalský jezdec chce i nadále závodit za španělskou značku.
Automobilky Chevrolet, BMW a Lada již svůj program ve WTCC potvrdily, ale španělský tým Seat Sport zatím stále mlčí. Média spekulují o zredukování pěti nasazovaných Leonů TDI na dva nebo dokonce odchod automobilky z šampionátu. Bývalý jezdec formule 1 ale doufá, že se seriálu WTCC s mistrovským týmem zúčastní i v následující sezóně.Bohužel nikdo neví co bude dál. Tým vlastní závodní speciály, má 100 zaměstnanců a mnoho materiálu. Všem jezdcům však končí na konci prosince smlouvy a nikdo neví, co bude dál. Mým hlavním cílem je zůstat v šampionátu WTCC a rád bych jezdil se Seatem. Následující rok bude těžký. Šampionát WTCC bude možná více pro soukromníky, ale v roce 2011 se vše vrátí do starých kolejí. Existují tu i jiné možnosti jako nový šampionát GT1 nebo Le Mans Series,“ řekl pro britský Autosport Tiago Monteiro.

 

Monteiro také obdržel nabídku z Japonska, kde by mohl jezdit prestižní sérii Super GT. „Byl jsem pozván do Japonska, abych si vyzkoušel tovární vůz Nismo šampionátu Super GT. Bohužel o tomto prestižním šampionátu vůbec evropští fanoušci nevědí, což je obrovská škoda. I když jsem jel jen pár kol, ten vůz byl impozantní. Byl jsem prototypem GT opravdu ohromen. Obrovský výkon, přítlak a uhlíkový podvozek. Je to úplně něco jiného. Nabídek na příští sezónu mám vcelku dost, ale rád bych zůstal ve WTCC se Seatem,“ uzavřel rozhovor Monteiro.

 

zdroj : sport5.cz